KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16921042
nr 1692 1042
Tor Bjurström
(1888-1966), Sverige
Oljemålning, Monogramsignerad TB, Kustmotiv. Olja på duk, 58x72 cm, yttermått inklusive ram: 67x80
Tor Bjurström, svensk målare och grafiker född 1888 i Stockholm, död 1966.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 7 april 2025
kl 20:01:33
7/4 19:56:33
Tor Bjurström
Läs mer om Tor Bjurström