KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14325143
nr 1432 5143
Nils Bäckman
(1896-1946), Sverige
Stora Torget Karlskrona. Signerad. Akvarell, bildmått: 32x42, yttermått inklusive ram: 53x62 cm
Nils Bäckman, svensk målare och grafiker född i Karlskrona 1896, död 1946.
Utrop:
500 kr
måndag 22 november 2021
kl 20:50:39
Nils Bäckman
Läs mer om Nils Bäckman