SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Glasskedar 11533067
nr 1153 3067
Glasskedar
11 st, silver, Österrike, 1920-tal, längd: 14,5,373g
måndag 18 december 2017
kl 20:34:11
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver