KONST / Litografier / Färglitografi 11821378
nr 1182 1378
Vera Nilsson
(1888-1979), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 91/250, motivet: 50x38
Vera Nilsson, svensk målare född i Jönköping 1888, död 1979.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
3.200 kr
måndag 14 maj 2018
kl 20:39:00
1.600 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
2.600 kr
2.000 kr
2.200 kr (Budbetjänt)
2.600 kr
2.600 kr (Budbetjänt)
3.000 kr
Vera Nilsson
Läs mer om Vera Nilsson