![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 9223075
*
nr 922 3075
Elis Ryberg
(1919-1985), Sverige
Färglitografi, Elis Ryberg (1919-1985), HC-upplaga, signerad, motivet: 45x54
Elis Ryberg, född 1919 i Stockholm, död 1985 i Ystad, svensk målare och grafiker
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 november 2014
kl 19:26:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/10 12:43:03
1
250 kr
1/11 15:59:14
2
200 kr
1/11 15:59:14
1
250 kr (Budbetjänt)
1/11 16:00:22
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Elis Ryberg
Elis Ryberg, född 1919 i Stockholm, död 1985 i Ystad, svensk målare och grafiker
Läs mer om Elis Ryberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: elis ryberg elis rydberg färglitografi grafik hc-upplaga litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:31
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:47
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:08
-
6439 Färglitografi
Hans Viksten (1926-1987), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:58
-
6013 Färglitografi
Jan Andersson (f. 1955), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:59
-
6197 Färglitografi
Jan Cremer. Signerad, daterad 69, Hot dog, mm50x71..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:12
*
Elis Ryberg
Elis Ryberg, född 1919 i Stockholm, död 1985 i Ystad, svensk målare och grafiker
Läs om budbetjänten
Läs mer om Elis Ryberg
nr 922 3075
Elis Ryberg
(1919-1985), Sverige
Färglitografi, Elis Ryberg (1919-1985), HC-upplaga, signerad, motivet: 45x54
Elis Ryberg, född 1919 i Stockholm, död 1985 i Ystad, svensk målare och grafiker
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 november 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/10 12:43:03 | 1 | 250 kr |
1/11 15:59:14 | 2 | 200 kr |
1/11 15:59:14 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
1/11 16:00:22 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Elis Ryberg
Elis Ryberg, född 1919 i Stockholm, död 1985 i Ystad, svensk mÃ¥lare och grafikerLäs mer om Elis Ryberg
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: elis ryberg elis rydberg färglitografi grafik hc-upplaga litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:31 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:47 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:08
-
6439 Färglitografi
Hans Viksten (1926-1987), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:58 -
6013 Färglitografi
Jan Andersson (f. 1955), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:59 -
6197 Färglitografi
Jan Cremer. Signerad, daterad 69, Hot dog, mm50x71..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:12