KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15307417
*
nr 1530 7417
Folke Gullby
(1912-1982), Sverige
Etsning, Fiskande man i eka. Signerad, numrerad 38/310,14x25 cm, yttermått inklusive ram: 31,5x42 cm
Folke Gullby, svensk målare och grafiker född i Småland 1912, död 1982.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 mars 2023
kl 20:13:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/3 13:03:13
1
200 kr
27/3 20:03:57
2
Vinnande bud
27/3 20:07:42
1
300 kr
27/3 20:07:42
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Folke Gullby
Folke Gullby, svensk målare och grafiker född i Småland 1912, död 1982.
Läs mer om Folke Gullby
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar fiskande man i eka folke gullby grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:15
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:20
-
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:54
-
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:47
*
Folke Gullby
Folke Gullby, svensk målare och grafiker född i Småland 1912, död 1982.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Folke Gullby
nr 1530 7417
Folke Gullby
(1912-1982), Sverige
Etsning, Fiskande man i eka. Signerad, numrerad 38/310,14x25 cm, yttermått inklusive ram: 31,5x42 cm
Folke Gullby, svensk målare och grafiker född i Småland 1912, död 1982.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 mars 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/3 13:03:13 | 1 | 200 kr |
| 27/3 20:03:57 | 2 | Vinnande bud |
| 27/3 20:07:42 | 1 | 300 kr |
| 27/3 20:07:42 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Folke Gullby
Folke Gullby, svensk mÃ¥lare och grafiker född i SmÃ¥land 1912, död 1982.Läs mer om Folke Gullby
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar fiskande man i eka folke gullby grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:15 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:20 -
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37 -
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:54 -
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:47



