SILVER & METAL / Silver / Stop 7977180
nr 797 7180
Stop
silver, 1948, Förgyllt, Lock med mynt, with engraving, height: 15, 500g ca, Buckla på lock.
Silver, 1948, Förgyllt, Lock med mynt, Graverad, höjd: 15, 500g ca
Condition: Buckla på lock
3000
SEK 2800
Monday December 17 2012
at 17:03:02
17/12 16:31:19
- Thema-auction
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver