ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7908019
*
nr 790 8019
Spegel
höjd: 230, bredd: 110
Kondition: (nyproduktion)
Utrop:
2.600 kr
Såld:
3.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 november 2012
kl 19:41:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/11 19:21:10
1
2.000 kr
12/11 19:26:03
2
2.200 kr
12/11 19:26:41
1
2.400 kr
12/11 19:28:30
2
2.600 kr
12/11 19:32:37
1
2.800 kr
12/11 19:36:29
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27
*
Spegel
Kondition: (nyproduktion)
nr 790 8019
Spegel
höjd: 230, bredd: 110
Kondition: (nyproduktion)
| Utrop: | 2.600 kr |
|---|---|
| Såld: | 3.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 november 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/11 19:21:10 | 1 | 2.000 kr |
| 12/11 19:26:03 | 2 | 2.200 kr |
| 12/11 19:26:41 | 1 | 2.400 kr |
| 12/11 19:28:30 | 2 | 2.600 kr |
| 12/11 19:32:37 | 1 | 2.800 kr |
| 12/11 19:36:29 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49 -
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27



