ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11843236
*
nr 1184 3236
Spegel
silverfärgad ram, 83x62
Kondition: nutida
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 maj 2018
kl 20:08:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/5 22:26:59
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: silverfärgad ram spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
15 juli kl 18:49
-
7175 Spegel
diameter: 36 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
15 juli kl 18:17
-
6367 Spegel
Nyrokoko. Höjd: 2000 cm, bredd: 74 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
15 juli kl 20:48
-
6251 Spegel
rektangulär, förgylld, 83x70 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
15 juli kl 20:59
-
7174 Spegel
Rotting, 45x54 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
15 juli kl 18:25
-
7197 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
om 9 dagar
15 juli kl 20:58
*
Spegel
Kondition: nutida
nr 1184 3236
Spegel
silverfärgad ram, 83x62
Kondition: nutida
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 maj 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/5 22:26:59 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: silverfärgad ram spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
15 juli kl 18:49 -
7175 Spegel
diameter: 36 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
15 juli kl 18:17 -
6367 Spegel
Nyrokoko. Höjd: 2000 cm, bredd: 74 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
15 juli kl 20:48
-
6251 Spegel
rektangulär, förgylld, 83x70 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
15 juli kl 20:59 -
7174 Spegel
Rotting, 45x54 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
15 juli kl 18:25 -
7197 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
om 9 dagar
15 juli kl 20:58