KONST / Skulptur & konsthantverk / Väggskulptur 10695054
*
nr 1069 5054
Väggskulptur
keramik, ansikte, 1950-tal, Tyskland, höjd: 28 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 november 2016
kl 18:17:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/11 19:46:57
1
200 kr
7/11 16:22:21
2
250 kr
14/11 18:12:34
3
Vinnande bud
- Tema
14 nov
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ansikte europa germany keramik konsthantverk skulptur tyska tyskland tyskt väggskulptur
-
8206 Brevpress
brons/sten, putto. Längd: 13 cm, höjd: 11 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:11
-
8129 Figurkärl
3 st, Sydamerika, lergods, Höjd: 10-15 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:52
-
8123 Ikoner
8 st, Mogens Leander, Danmark, patinerad metall, 2..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8130 Kärl
Sydamerika, bemålat lergods, Längd: 20 cm. Höjd: 2..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:48
-
8128 Skulptur
fabeldjur, sydamerika. Längd: 20 cm. Höjd: 13 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:17
-
8088 Skulptur
fiskarpojke. Signerad schorode, Frankrike, brons, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:56
*
Väggskulptur
Läs mer om 50/60-tal
nr 1069 5054
Väggskulptur
keramik, ansikte, 1950-tal, Tyskland, höjd: 28 cm
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 november 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 5/11 19:46:57 | 1 | 200 kr |
| 7/11 16:22:21 | 2 | 250 kr |
| 14/11 18:12:34 | 3 | Vinnande bud |
- Tema
14 nov
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ansikte europa germany keramik konsthantverk skulptur tyska tyskland tyskt väggskulptur
-
8206 Brevpress
brons/sten, putto. Längd: 13 cm, höjd: 11 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:11 -
8129 Figurkärl
3 st, Sydamerika, lergods, Höjd: 10-15 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:52 -
8123 Ikoner
8 st, Mogens Leander, Danmark, patinerad metall, 2..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8130 Kärl
Sydamerika, bemålat lergods, Längd: 20 cm. Höjd: 2..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:48 -
8128 Skulptur
fabeldjur, sydamerika. Längd: 20 cm. Höjd: 13 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:17 -
8088 Skulptur
fiskarpojke. Signerad schorode, Frankrike, brons, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:56



