KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12601206
nr 1260 1206
Frans Timén
(1883-1968), Sverige
Etsning, Signerad, daterad 1918. Motivet: 28x22
Frans Timén, född 1883 i Göteborg, död 1968, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 10 juni 2019
kl 18:20:23
10/6 17:42:24
Frans Timén
Läs mer om Frans Timén