KONST / Ramar / Ram 8849168
*
nr 884 9168
Ram
förgylld, ramens innermått: 35 x 105
Utrop:
400 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 mars 2014
kl 20:44:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/3 21:36:56
1
100 kr
31/3 04:07:12
1
150 kr
31/3 17:57:36
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram ramar
-
8316 Akvarell
Olle Hjortzberg (1872-1959), Sverige. Religiöst mo..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 20:29
-
9047 Assietter
8 st, Gustavsberg, Colorado, design: Stig Lindberg..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 20:12
-
7007 Färglitografi
Anna Mizak (f. 1939), Sverige. "Siluett". Signerad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 19:27
-
8103 Fat
+ 2 st hänkelvaser, Upsala Ekeby, 3 delar. Höjd: 5..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 19:34
-
9113 Fat
Torben, Danmark, keramik med dekor av blommor. Dia..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 20:27
-
9139 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 20:37
*
Ram
nr 884 9168
Ram
förgylld, ramens innermått: 35 x 105
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 mars 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/3 21:36:56 | 1 | 100 kr |
31/3 04:07:12 | 1 | 150 kr |
31/3 17:57:36 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram ramar
-
8316 Akvarell
Olle Hjortzberg (1872-1959), Sverige. Religiöst mo..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 20:29 -
9047 Assietter
8 st, Gustavsberg, Colorado, design: Stig Lindberg..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 20:12 -
7007 Färglitografi
Anna Mizak (f. 1939), Sverige. "Siluett". Signerad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 19:27
-
8103 Fat
+ 2 st hänkelvaser, Upsala Ekeby, 3 delar. Höjd: 5..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 19:34 -
9113 Fat
Torben, Danmark, keramik med dekor av blommor. Dia..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 20:27 -
9139 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
23 sept kl 20:37