Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 6423026



*

nr 642 3026


Jan Naliwajko

(f. 1938), Sverige


Blandteknik, Jan Naliwajko (f. 1938), 58x40


Jan Naliwajko, född 1938 i Vilna, Litauen. målare, grafiker och skulptör.

Följerätt

Ja

Utrop:

300 kr

Såld:

900 kr

Sista tid för bud online:

måndag 31 maj 2010
kl 17:55:15


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
25/5 19:12:51 1      300 kr
31/5 00:12:39 2      350 kr
31/5 09:59:35 1      700 kr
31/5 10:00:03 1      700 kr
31/5 16:36:59 3      550 kr
31/5 17:13:52 3      750 kr
31/5 17:47:30 4      800 kr
31/5 17:48:26 5      Vinnande bud
31/5 17:50:15 3      900 kr



  • Konstnär/Designer

Jan Naliwajko

Jan Naliwajko, född 1938 i Vilna, Litauen. målare, grafiker och skulptör.

Läs mer om Jan Naliwajko
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik jan naliwajko svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 6334 Blandteknik
    Acke Ã…slund (1881-1958), Sverige. Signerad, datera..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    12 jan kl 18:17
  • 6505 Blandteknik
    Kine Eriksson, "Kackel i hönsgården". Signerad, bl..//
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    12 jan kl 19:16
  • 6564 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1896, sl..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    12 jan kl 19:39
  • 6571 Blandteknik
    Ottilia Adelborg (1855-1936), Sverige. Signerad, d..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    12 jan kl 18:21
  • 6565 Blandteknik
    Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
     

    Auktionen avslutas
    idag
    12 jan kl 18:33
  • 6402 Blandteknik
    Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
     

    Auktionen avslutas
    idag
    12 jan kl 19:07




Ladda ner broschyr