ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10469140
*
nr 1046 9140
Spegel
1800-tal, 110x57
Utrop:
400 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 juli 2016
kl 18:30:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/7 17:06:15
1
100 kr
18/7 17:19:22
2
250 kr
18/7 18:08:04
3
200 kr
18/7 18:08:04
2
250 kr (Budbetjänt)
18/7 18:13:42
4
400 kr
18/7 18:25:29
5
400 kr
18/7 18:25:29
4
400 kr (Budbetjänt)
18/7 18:25:40
5
Vinnande bud
18/7 18:27:07
5
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1046 9140
Spegel
1800-tal, 110x57
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 juli 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 18/7 17:06:15 | 1 | 100 kr |
| 18/7 17:19:22 | 2 | 250 kr |
| 18/7 18:08:04 | 3 | 200 kr |
| 18/7 18:08:04 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
| 18/7 18:13:42 | 4 | 400 kr |
| 18/7 18:25:29 | 5 | 400 kr |
| 18/7 18:25:29 | 4 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 18/7 18:25:40 | 5 | Vinnande bud |
| 18/7 18:27:07 | 5 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49



