KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13664126

nr 1366 4126

Carl Petter Hallberg

(1809-1879), Sverige

Oljemålning, Carl Peter Hallberg (1809-1879), Sverige. Monogramsignerad, daterad 1875. Olja på duk, 43x56cm

Carl Petter Hallberg, svensk konstnär född 1809, död 1879.

måndag 14 december 2020
kl 19:54:48

Carl Petter Hallberg

Läs mer om Carl Petter Hallberg