ÖVRIGT / Mattor / Esfahan 4402022
nr 440 2022
Esfahan
Tidigt 1900-tal, 151x267, en kortsida saknar ngn knutrad, fransar saknas, en långsida med slitage, one end missing a few rows of knots, no fringes, one side with wear
Utrop:
12.000 kr
Såld:
14.000 kr
måndag 27 november 2006
kl 16:00:02
27 nov
TEMA Orientaliska mattor 4
Har du en eller flera äldre el
Läs mer om TEMA Orientaliska mattor 4