GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 3284445
*
nr 328 4445
Vas
Argenta, KÃ¥ge, H20, (nagg)
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 september 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/9 19:56:54
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Argenta
Keramikern Wilhelm Kåge (1889-1960) skapade på 1920-talet Argentagodset som fick sitt genombrott på Stockholmsutställingen 1930.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: argenta filigran gustavsberg keramik kåge nagg silverinläggning silverinläggningar vas wilhelm kåge
-
8228 Bägare
+ vas + karaff med silvermontering, Böhmen. Höjd: ..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:16
-
8235 Glas
3 st + vas på fat, glas, dekorerat. Höjd: 23-23,5
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:03
-
8334 Vas
benmassa. Höjd: 31 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:53
*
Vas
nr 328 4445
Vas
Argenta, KÃ¥ge, H20, (nagg)
| Utrop: | 1.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 september 2004 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/9 19:56:54 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Argenta
Keramikern Wilhelm Kåge (1889-1960) skapade på 1920-talet Argentagodset som fick sitt genombrott på Stockholmsutställingen 1930.
Keramikern Wilhelm Kåge (1889-1960) skapade på 1920-talet Argentagodset som fick sitt genombrott på Stockholmsutställingen 1930.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: argenta filigran gustavsberg keramik kåge nagg silverinläggning silverinläggningar vas wilhelm kåge
-
8228 Bägare
+ vas + karaff med silvermontering, Böhmen. Höjd: ..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:16 -
8235 Glas
3 st + vas på fat, glas, dekorerat. Höjd: 23-23,5
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:03 -
8334 Vas
benmassa. Höjd: 31 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:53



