KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12968521
nr 1296 8521
Knut Hanqvist
(1904-1981), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1931, villa. Olja på duk, 33x40 cm
Knut Hanqvist, svensk målare född i Norrköping 1904, död 1981.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 9 december 2019
kl 19:28:26
9/12 13:12:59
Knut Hanqvist
Läs mer om Knut Hanqvist