SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Soppslev 7954490
nr 795 4490
Soppslev
Silver, 1800-tal
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 3 december 2012
kl 18:02:07
3/12 00:13:32
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver