KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 8616410
*
nr 861 6410
Uno Stallarholm
(1894-1974), Sverige
Tusch, Uno Stallarholm (1894-1974), motivet: 21x42
Uno Stallarholm-Janson, svensk målare, grafiker och tecknare född 1894, död 1974.
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 november 2013
kl 20:00:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/11 18:02:18
1
250 kr
22/11 18:52:39
2
150 kr
25/11 19:55:23
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Uno Stallarholm
Uno Stallarholm-Janson, svensk målare, grafiker och tecknare född 1894, död 1974.
Läs mer om Uno Stallarholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch uno stallarholm vattenfärg
-
7154 Tusch
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. ”Slas”. S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
7168 Tusch
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:13
*
Uno Stallarholm
Uno Stallarholm-Janson, svensk målare, grafiker och tecknare född 1894, död 1974.
Läs mer om Uno Stallarholm
nr 861 6410
Uno Stallarholm
(1894-1974), Sverige
Tusch, Uno Stallarholm (1894-1974), motivet: 21x42
Uno Stallarholm-Janson, svensk målare, grafiker och tecknare född 1894, död 1974.
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 november 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/11 18:02:18 | 1 | 250 kr |
| 22/11 18:52:39 | 2 | 150 kr |
| 25/11 19:55:23 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Uno Stallarholm
Uno Stallarholm-Janson, svensk målare, grafiker och tecknare född 1894, död 1974.Läs mer om Uno Stallarholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch uno stallarholm vattenfärg
-
7154 Tusch
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. ”Slas”. S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37 -
7168 Tusch
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:13



