KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14145012
*
nr 1414 5012
Barbara Piwarska
(f. 1933), Polen
Oljemålning, Hus. Signerad, 1973. Olja på pannå. 40x31, yttermått inklusive ram: 43x34 cm
Barbara Piwarska, bildkonstnär född 1933.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 augusti 2021
kl 19:16:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/8 10:50:35
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
Lis Husberg (f. 1920)
Keramiker och konstnär. Verksam vid Rörstrand 1943-1945 samt 1948-1949. Husberg arbetade främst med föremål i lergods och fajans.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barbara piwarska hus kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer olja olja på pannå oljemålning oljemålningar poland polen polish polsk
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:30
*
Barbara Piwarska
Barbara Piwarska, bildkonstnär född 1933.
nr 1414 5012
Barbara Piwarska
(f. 1933), Polen
Oljemålning, Hus. Signerad, 1973. Olja på pannå. 40x31, yttermått inklusive ram: 43x34 cm
Barbara Piwarska, bildkonstnär född 1933.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 augusti 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/8 10:50:35 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
Lis Husberg (f. 1920)
Keramiker och konstnär. Verksam vid Rörstrand 1943-1945 samt 1948-1949. Husberg arbetade främst med föremål i lergods och fajans.
Keramiker och konstnär. Verksam vid Rörstrand 1943-1945 samt 1948-1949. Husberg arbetade främst med föremål i lergods och fajans.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barbara piwarska hus kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer olja olja på pannå oljemålning oljemålningar poland polen polish polsk
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:30