KONST / Litografier / Färglitografi 13115138
*
nr 1311 5138
Pierre Fix-Masseau
(1905-1994), Frankrike
Färglitografi, "Orient-Express". Signerad, numrerad 175/500, daterad -87. Oramat löst blad. Bladets mått: 40x30 cm
Pierre Fix-Masseau, fransk bildkonstnär född 1905, död 1994.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 mars 2020
kl 20:40:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/2 11:14:45
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Pierre Fix-Masseau
Pierre Fix-Masseau, fransk bildkonstnär född 1905, död 1994.
Läs mer om Pierre Fix-Masseau
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad oramat löst blad pierre fix-masseau
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
15 juli kl 18:43
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
15 juli kl 18:03
-
7020 Färglitografi
Axel Olsson. Signerad, numrerad 190/350. Färglitog..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
15 juli kl 18:18
-
7143 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
15 juli kl 20:13
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
15 juli kl 18:40
-
6443 Färglitografi
Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
15 juli kl 18:46
*
Pierre Fix-Masseau
Pierre Fix-Masseau, fransk bildkonstnär född 1905, död 1994.
Läs mer om Pierre Fix-Masseau
nr 1311 5138
Pierre Fix-Masseau
(1905-1994), Frankrike
Färglitografi, "Orient-Express". Signerad, numrerad 175/500, daterad -87. Oramat löst blad. Bladets mått: 40x30 cm
Pierre Fix-Masseau, fransk bildkonstnär född 1905, död 1994.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 mars 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/2 11:14:45 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Pierre Fix-Masseau
Pierre Fix-Masseau, fransk bildkonstnär född 1905, död 1994.Läs mer om Pierre Fix-Masseau
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad oramat löst blad pierre fix-masseau
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
15 juli kl 18:43 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
15 juli kl 18:03 -
7020 Färglitografi
Axel Olsson. Signerad, numrerad 190/350. Färglitog..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
15 juli kl 18:18
-
7143 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
15 juli kl 20:13 -
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
15 juli kl 18:40 -
6443 Färglitografi
Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
15 juli kl 18:46