KONST / Litografier / Färglitografier 12746252
nr 1274 6252
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografier, 2 st, Vintermotiv, HC-upplaga. Signerad. Motivet: 25x35 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 9 september 2019
kl 20:43:01
150 kr
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren