KONST / Litografier / Färglitografi 15038002
nr 1503 8002
Lenny Clarhäll
(f. 1938), Sverige
Huvud med hatt. Signerad, färglitografi, numrerad 29/260. Bildmått: 41x49 cm, yttermått inklusive ram: 59x66 cm
Lenny Clarhäll, svensk skulptör och bildkonstnär född maj 1938 i Timmersdala.
Utrop:
500 kr
måndag 21 november 2022
kl 18:26:42
Lenny Clarhäll
Läs mer om Lenny Clarhäll