ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2837093
*
nr 283 7093
Spegel
Rokokkostil, H.100
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 november 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/11 23:02:43
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokokkostil spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07
-
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43
-
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakmliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51
*
Spegel
nr 283 7093
Spegel
Rokokkostil, H.100
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 november 2003 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 9/11 23:02:43 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokokkostil spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07 -
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43
-
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakmliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51



