KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 13924113
nr 1392 4113
Torsten Wessberg
(1891-1975), Sverige
Oljemålningar, 2 st, Signerad, daterad 1950. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 33x44 cm
Torsten Wessberg, svensk målare och grafiker född 1891, död 1975.
Utrop:
500 kr
måndag 26 april 2021
kl 20:50:00
Torsten Wessberg
Läs mer om Torsten Wessberg