![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8862549
*
nr 886 2549
Akvarell
Ernst Küsel (1873-1942), Förslag till Affisch för Nordiska Spelen 1921, bladets mått
Utrop:
400 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 april 2014
kl 19:29:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/4 11:02:31
1
150 kr
4/4 16:48:19
2
900 kr
4/4 16:49:26
2
1.100 kr
5/4 22:37:26
3
350 kr
6/4 11:54:49
4
450 kr
7/4 10:35:05
4
1.100 kr
7/4 18:35:19
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bladets mått ernst küsel vattenfärg
-
1001 Akvarell
Carl Johan Forsberg (1868-1938), Sverige. (1868-19..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:15
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:49
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:16
-
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:52
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:20
*
Akvarell
nr 886 2549
Akvarell
Ernst Küsel (1873-1942), Förslag till Affisch för Nordiska Spelen 1921, bladets mått
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 april 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/4 11:02:31 | 1 | 150 kr |
4/4 16:48:19 | 2 | 900 kr |
4/4 16:49:26 | 2 | 1.100 kr |
5/4 22:37:26 | 3 | 350 kr |
6/4 11:54:49 | 4 | 450 kr |
7/4 10:35:05 | 4 | 1.100 kr |
7/4 18:35:19 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bladets mått ernst küsel vattenfärg
-
1001 Akvarell
Carl Johan Forsberg (1868-1938), Sverige. (1868-19..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:15 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:49 -
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:16 -
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:52 -
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:20