ÖVRIGT / Speglar / Pigtittar 5348246
*
nr 534 8246
Pigtittar
Sekelskifte 1900, höjd: 69
Utrop:
100 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 augusti 2008
kl 16:55:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/8 00:39:53
1
100 kr
2/8 22:03:16
2
150 kr
4/8 08:17:06
3
200 kr
4/8 09:58:32
4
300 kr
4/8 11:01:34
5
300 kr
4/8 11:02:36
5
350 kr
4/8 16:50:20
6
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: pigtittar speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
*
Pigtittar
nr 534 8246
Pigtittar
Sekelskifte 1900, höjd: 69
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 augusti 2008 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/8 00:39:53 | 1 | 100 kr |
| 2/8 22:03:16 | 2 | 150 kr |
| 4/8 08:17:06 | 3 | 200 kr |
| 4/8 09:58:32 | 4 | 300 kr |
| 4/8 11:01:34 | 5 | 300 kr |
| 4/8 11:02:36 | 5 | 350 kr |
| 4/8 16:50:20 | 6 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: pigtittar speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49



