SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Brickor 7819190
nr 781 9190
Brickor
3 st. nysilver, tidigt 1900-tal, längd: 64
Utrop:
400 kr
Såld:
850 kr
måndag 1 oktober 2012
kl 19:48:59
200 kr
150 kr
400 kr
600 kr
800 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.