KONST / Litografier / Färglitografier 13557090
nr 1355 7090
Nils Kölare
(1930-2007), Sverige
Färglitografier, 2 st, Oramade lösa blad. Signerad, numrerad 47/99, daterad -86, bladets mått: 75x55 cm
Nils Kölare, född 1930 i Flen, död 2007, svensk tecknare och målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
500 kr
måndag 19 oktober 2020
kl 19:25:38
12/10 17:31:09
19 okt
Nils Kölare
Läs mer om Nils Kölare