KONST / Litografier / Färglitografi 13967205
*
nr 1396 7205
Jan Lundquist
(f. 1935), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 269/290. Motivet: 45x43cm, yttermått inklusive ram: 60x57cm
Kondition: skadad ram
Jan Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1935.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 maj 2021
kl 19:33:18
- Konstnär/Designer
Jan Lundquist
Jan Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1935.
Läs mer om Jan Lundquist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik jan lundquist litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43
-
7085 Färglitografi
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 15/100,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:31
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:12
-
7083 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:50
*
Jan Lundquist
Kondition: skadad ram
Jan Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1935.
Läs mer om Jan Lundquist
nr 1396 7205
Jan Lundquist
(f. 1935), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 269/290. Motivet: 45x43cm, yttermått inklusive ram: 60x57cm
Kondition: skadad ram
Jan Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1935.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 maj 2021 |
- Konstnär/Designer
Jan Lundquist
Jan Lundquist, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1935.Läs mer om Jan Lundquist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik jan lundquist litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43
-
7085 Färglitografi
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 15/100,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:31 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:12 -
7083 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:50



