KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 15018214
*
nr 1501 8214
Skulptur
Bing och Gröndal, keramik. Höjd: 21cm
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 november 2022
kl 18:38:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/11 17:14:04
1
100 kr
7/11 18:23:07
2
200 kr
7/11 18:33:13
3
200 kr
7/11 18:33:13
2
200 kr (Budbetjänt)
7/11 18:33:46
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bing och gröndal keramik konsthantverk skulptur
-
6078 Oljemålning
Juho Suni (1921-1992), Sverige. Signerad, kvinna m..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:36
-
7030 Skulptur
fiskarpojke på delfin, Bing & Grøndahl, (B&G) pors..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03
-
6370 Träskulpturer
2 st, ej signerade, modell äldre. Höjd: 22-24 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:52
*
Skulptur
Läs om budbetjänten
nr 1501 8214
Skulptur
Bing och Gröndal, keramik. Höjd: 21cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 november 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/11 17:14:04 | 1 | 100 kr |
7/11 18:23:07 | 2 | 200 kr |
7/11 18:33:13 | 3 | 200 kr |
7/11 18:33:13 | 2 | 200 kr (Budbetjänt) |
7/11 18:33:46 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bing och gröndal keramik konsthantverk skulptur
-
6078 Oljemålning
Juho Suni (1921-1992), Sverige. Signerad, kvinna m..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:36 -
7030 Skulptur
fiskarpojke på delfin, Bing & Grøndahl, (B&G) pors..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03 -
6370 Träskulpturer
2 st, ej signerade, modell äldre. Höjd: 22-24 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:52