ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4344367
*
nr 434 4367
Spegel
nutida, höjd: 77
Utrop:
100 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 oktober 2006
kl 16:43:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/10 00:54:02
1
150 kr
19/10 09:06:30
2
250 kr
22/10 22:49:59
3
250 kr
22/10 22:55:03
3
300 kr
23/10 05:49:01
4
850 kr
23/10 16:31:54
5
400 kr
23/10 16:32:21
5
500 kr
23/10 16:32:53
5
600 kr
23/10 16:33:24
5
700 kr
23/10 16:38:14
5
800 kr
23/10 16:38:36
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 434 4367
Spegel
nutida, höjd: 77
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 oktober 2006 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/10 00:54:02 | 1 | 150 kr |
| 19/10 09:06:30 | 2 | 250 kr |
| 22/10 22:49:59 | 3 | 250 kr |
| 22/10 22:55:03 | 3 | 300 kr |
| 23/10 05:49:01 | 4 | 850 kr |
| 23/10 16:31:54 | 5 | 400 kr |
| 23/10 16:32:21 | 5 | 500 kr |
| 23/10 16:32:53 | 5 | 600 kr |
| 23/10 16:33:24 | 5 | 700 kr |
| 23/10 16:38:14 | 5 | 800 kr |
| 23/10 16:38:36 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



