GLASS & CERAMICS / Ceramics / Vase 13429008
*
nr 1342 9008
VASE
Tilgman Keramik. Signed, Marian Z, 1964. Height: 58cm, crack.
Tilgman Keramik. Signerad, Marian Z, 1964. Höjd: 58cm
Condition: spricka
Estimate:
500
Sold:
SEK 250
Auction date:
Monday August 24 2020
at 19:21:31
- Bid history
Time
Bidder
Bid
22/8 19:09:12
1
200 kr
24/8 16:33:30
2
200 kr
24/8 16:33:30
1
200 kr (Robot)
24/8 18:57:19
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: golvvas keramik marian z tilgman keramik tilgmans keramik
-
7188 VASES
+ tea boxes. 5 pcs, China, porcelain. Height: 5-13..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:45
-
8069 VASES
2 pcs, porcelain, painted. Height: 27-31,
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:53
*
VASE
Condition: spricka
Läs om budbetjänten
nr 1342 9008
VASE
Tilgman Keramik. Signed, Marian Z, 1964. Height: 58cm, crack.
Tilgman Keramik. Signerad, Marian Z, 1964. Höjd: 58cm
Condition: spricka
| Estimate: | 500 |
|---|---|
| Sold: | SEK 250 |
| Auction date: |
Monday August 24 2020 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 22/8 19:09:12 | 1 | 200 kr |
| 24/8 16:33:30 | 2 | 200 kr |
| 24/8 16:33:30 | 1 | 200 kr (Robot) |
| 24/8 18:57:19 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: golvvas keramik marian z tilgman keramik tilgmans keramik
-
7188 VASES
+ tea boxes. 5 pcs, China, porcelain. Height: 5-13..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:45 -
8069 VASES
2 pcs, porcelain, painted. Height: 27-31,
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:53



