KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13462063
*
nr 1346 2063
Carl Petter Hallberg
(1809-1879), Sverige
Oljemålning, Carl Peter Hallberg (1809-1879), Sverige. Monogramsignerad. Olja på duk, 31x38cm
Carl Petter Hallberg, svensk konstnär född 1809, död 1879.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 september 2020
kl 18:38:55
- Budhistorik
- Konstnär/Designer
Carl Petter Hallberg
Carl Petter Hallberg, svensk konstnär född 1809, död 1879.
Läs mer om Carl Petter Hallberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl peter hallberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45
*
Carl Petter Hallberg
Carl Petter Hallberg, svensk konstnär född 1809, död 1879.
Läs mer om Carl Petter Hallberg
nr 1346 2063
Carl Petter Hallberg
(1809-1879), Sverige
Oljemålning, Carl Peter Hallberg (1809-1879), Sverige. Monogramsignerad. Olja på duk, 31x38cm
Carl Petter Hallberg, svensk konstnär född 1809, död 1879.
| Utrop: | 1.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 september 2020 |
- Budhistorik
- Konstnär/Designer
Carl Petter Hallberg
Carl Petter Hallberg, svensk konstnär född 1809, död 1879.Läs mer om Carl Petter Hallberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl peter hallberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45



