MÖBLER / Möbler, övrigt / Blomsterbord 15004294
nr 1500 4294
Josef Frank
(1885-1967), Österrike
Blomsterbord, Firma Svenskt Tenn, modell 2084, kopparlåda. 1950 /60-tal. Bredd: 76 cm. Djup: 43 cm. Höjd: 61 cm
Kondition: bruksslitage
Josef Frank, arkitekt och formgivare född 1885, död 1967.
måndag 31 oktober 2022
kl 20:02:44
- Klassiska
31 okt
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Firma Svenskt Tenn