GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Ytterfoder 9166156
*
nr 916 6156
Ytterfoder
Keramik, Elefanter, höjd: 24
Kondition: nagg
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 oktober 2014
kl 19:59:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/10 19:41:50
1
600 kr
1/10 19:53:32
2
600 kr
1/10 19:53:32
1
600 kr (Budbetjänt)
1/10 19:53:45
2
700 kr
1/10 19:54:47
1
800 kr
2/10 20:14:11
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blomkruka blomkrukor djur djurmotiv elefant elefanter keramik ytterfoder ytterkruka ytterkrukor
-
7014 Ytterfoder
nutida, porslin, 19,5x19,5. Höjd: 14,5 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
*
Ytterfoder
Kondition: nagg
Läs om budbetjänten
nr 916 6156
Ytterfoder
Keramik, Elefanter, höjd: 24
Kondition: nagg
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 oktober 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/10 19:41:50 | 1 | 600 kr |
| 1/10 19:53:32 | 2 | 600 kr |
| 1/10 19:53:32 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
| 1/10 19:53:45 | 2 | 700 kr |
| 1/10 19:54:47 | 1 | 800 kr |
| 2/10 20:14:11 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blomkruka blomkrukor djur djurmotiv elefant elefanter keramik ytterfoder ytterkruka ytterkrukor
-
7014 Ytterfoder
nutida, porslin, 19,5x19,5. Höjd: 14,5 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54



