ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8641355
*
nr 864 1355
Spegel
Belgien, 80x80
Utrop:
600 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 december 2013
kl 20:47:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/12 20:03:30
1
100 kr
8/12 11:28:54
2
150 kr
8/12 22:53:02
3
300 kr
9/12 20:02:42
1
Vinnande bud
9/12 20:41:22
4
400 kr
9/12 20:41:53
4
500 kr
9/12 20:42:26
4
700 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 864 1355
Spegel
Belgien, 80x80
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 9 december 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 7/12 20:03:30 | 1 | 100 kr |
| 8/12 11:28:54 | 2 | 150 kr |
| 8/12 22:53:02 | 3 | 300 kr |
| 9/12 20:02:42 | 1 | Vinnande bud |
| 9/12 20:41:22 | 4 | 400 kr |
| 9/12 20:41:53 | 4 | 500 kr |
| 9/12 20:42:26 | 4 | 700 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.



