KONST / Ramar / Ram 11546383
*
nr 1154 6383
Ram
ramens innermått: 115x170 cm
Kondition: skador
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 januari 2018
kl 19:45:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/1 19:24:53
1
800 kr
8/1 19:30:00
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:08
-
6536 Blyerts
Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:57
-
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:19
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:33
-
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:29
-
6663 Färglitografi
Peter Freudenthal (f. 1938), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:33
*
Ram
Kondition: skador
nr 1154 6383
Ram
ramens innermått: 115x170 cm
Kondition: skador
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 januari 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 8/1 19:24:53 | 1 | 800 kr |
| 8/1 19:30:00 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:08 -
6536 Blyerts
Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:57 -
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:19
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:33 -
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:29 -
6663 Färglitografi
Peter Freudenthal (f. 1938), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:33



