KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16044146
*
nr 1604 4146
Mario Duzel
(1938-2019), Sverige
Oljemålning, Mario Duzel (1938-2019), ansikten. Signerad. Olja på duk, 43x35 cm, yttermått inklusive ram: 55x47 cm
Mario Duzel, svensk bildkonstnär född 1938, död 2019.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 11 mars 2024
kl 18:14:58
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ansikten mario duzel olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:53
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:11
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:49
*
Mario Duzel
Mario Duzel, svensk bildkonstnär född 1938, död 2019.
nr 1604 4146
Mario Duzel
(1938-2019), Sverige
Oljemålning, Mario Duzel (1938-2019), ansikten. Signerad. Olja på duk, 43x35 cm, yttermått inklusive ram: 55x47 cm
Mario Duzel, svensk bildkonstnär född 1938, död 2019.
Följerätt | |
---|---|
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 11 mars 2024 |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ansikten mario duzel olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:53 -
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:11 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:49