Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / OljemÃ¥lningar / Akryl / gouache 9312020



*

nr 931 2020


Akryl / gouache

Tadeuse Brudzynski, Figurer, 74 x 93


Följerätt

Ja

Utrop:

5.000 kr

Såld:

4.400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 15 december 2014
kl 20:38:46


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
8/12 20:47:37 1      4.200 kr
15/12 20:33:06 2      4.200 kr
15/12 20:33:06 1      4.200 kr (Budbetjänt)
15/12 20:33:46 2      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Klassiska
  • 15 dec

Klassiska

Till vår klassiska auktion söker vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign ...

Läs mer om Klassiska
  • Läs mer...
Gouache
Gouache är en täckande vattenfärg som görs av mindre fint rivet pigment, än det som ingår i klassisk akvarell. Liksom i ren akvarell utgörs bindemedlet av gummi arabicum och har ibland en tillsats av krita.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akryl akvarell figurer gouache olja oljemålning oljemålningar tadeuse brudzynski täckfärg vattenfärg
  • 6364 OljemÃ¥lning
    Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 18:34
  • 6747 OljemÃ¥lning
    Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 18:37
  • 3029 OljemÃ¥lning
    Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:37
  • 6732 OljemÃ¥lning
    Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:01
  • 3025 OljemÃ¥lning
    Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 19:10
  • 7147 OljemÃ¥lning
    Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 19:14




Ladda ner broschyr