KONST / Litografier / Litografi 12319137
*
nr 1231 9137
Lars Rolf
(1923-2001), Sverige
Litografi, Skutor. Signerad, daterad -52, numrerad 125/150. Motivet: 30x24 cm
Lars Rolf, svensk bildkonstnär född 1923, död 2001.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 januari 2019
kl 20:06:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/1 17:49:43
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik lars rolf litografi litografier skutor svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:43
-
7085 Färglitografi
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 15/100,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:31
*
Lars Rolf
Lars Rolf, svensk bildkonstnär född 1923, död 2001.
nr 1231 9137
Lars Rolf
(1923-2001), Sverige
Litografi, Skutor. Signerad, daterad -52, numrerad 125/150. Motivet: 30x24 cm
Lars Rolf, svensk bildkonstnär född 1923, död 2001.
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 januari 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/1 17:49:43 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik lars rolf litografi litografier skutor svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:43 -
7085 Färglitografi
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 15/100,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:31



