KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14974070
nr 1497 4070
Maj Arnell
(1910-2005), Sverige
Oljemålning, Landskap, Monogramsignerad. Olja på duk, 45x52 cm, yttermått inklusive ram: 55x64 cm
Maj Arnell, svensk bildkonstnär född 1910, död 2005.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.400 kr
måndag 24 oktober 2022
kl 20:03:33
1.000 kr
1.300 kr