KONST / Litografier / Serigrafi 16119197
nr 1611 9197
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Serigrafi, Pierre Olofsson (1921-1996). Signerad, numrerad 439/520, oramat löst blad. Silkscreen. Bladets mått: 34,5x30 cm
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
måndag 8 april 2024
kl 20:13:58
600 kr
800 kr
800 kr
800 kr (Budbetjänt)
Pierre Olofsson
Läs mer om Pierre Olofsson