ÖVRIGT / Speglar / Spegel 16375056
*
nr 1637 5056
Spegel
glasmästarspegel, Empirestil, 62x32 cm
Kondition: skadad
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 augusti 2024
kl 20:40:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/8 20:38:50
1
100 kr
26/8 19:35:57
2
Vinnande bud
26/8 20:17:47
2
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil glasmästarspegel karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
Kondition: skadad
nr 1637 5056
Spegel
glasmästarspegel, Empirestil, 62x32 cm
Kondition: skadad
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 augusti 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/8 20:38:50 | 1 | 100 kr |
| 26/8 19:35:57 | 2 | Vinnande bud |
| 26/8 20:17:47 | 2 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil glasmästarspegel karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12



