ÖVRIGT / Speglar / Spegel 16066336
*
nr 1606 6336
Spegel
1920-tal. Bredd: 46 cm, höjd: 104 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 mars 2024
kl 19:29:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/3 00:25:45
1
450 kr
18/3 19:19:50
2
350 kr
18/3 19:19:50
1
400 kr (Budbetjänt)
18/3 19:24:36
2
Vinnande bud
18/3 19:29:26
2
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:30
-
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:54
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1606 6336
Spegel
1920-tal. Bredd: 46 cm, höjd: 104 cm
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 mars 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/3 00:25:45 | 1 | 450 kr |
| 18/3 19:19:50 | 2 | 350 kr |
| 18/3 19:19:50 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 18/3 19:24:36 | 2 | Vinnande bud |
| 18/3 19:29:26 | 2 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:30 -
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:54



