KONST / Litografier / Färglitografier 12872171
nr 1287 2171
Mona Huss Walin
(f. 1944), Sverige
Färglitografier, 2 st, "Murklor på tork", resp, "Fynd från Kynnefjäll". Signerad, daterad 1979 respektive 1990, numrerad, 203/460, resp, 383/460 cm. Motivet: 65x49 - 63x48cm
Mona Huss Walin, född i Stockholm 1944, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 11 november 2019
kl 18:05:03
900 kr
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
1.200 kr
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)