KONST / Litografier / Litografi 7876139
nr 787 6139
Roberto Matta
(1911-2002), Frankrike
Litografi, Roberto Matta (1911-2002), 16/200, signerad, motivets mått: 38x49
Roberto Matta, född i Santiago 1911, död 2002, chilensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.800 kr
måndag 29 oktober 2012
1.300 kr
1.500 kr
1.700 kr
- Klassiska
Roberto Matta
Läs mer om Roberto Matta