KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17144474
nr 1714 4474
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1981, landskap. Olja på duk, 38x46, bemålad ram, yttermått inklusive ram: 59x67 cm
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.400 kr
måndag 28 juli 2025
kl 19:32:14
700 kr
1.000 kr
1.500 kr
1.500 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
2.200 kr