KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12766237
*
nr 1276 6237
Lars Bjönni Andersson
(1940-2011), Sverige
Oljemålning, Skärgård. Signerad. Olja på pannå, 16,5x21,5 cm
Lars Bjönni Andersson, svensk målare och musiker född 1940 i Göteborg, död 2011.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 september 2019
kl 19:42:45
- Konstnär/Designer
Lars Bjönni Andersson
Lars Bjönni Andersson, svensk målare och musiker född 1940 i Göteborg, död 2011.
Läs mer om Lars Bjönni Andersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lars bjönni andersson olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skärgård skärgårdsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:13
-
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:20
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:12
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:43
*
Lars Bjönni Andersson
Lars Bjönni Andersson, svensk målare och musiker född 1940 i Göteborg, död 2011.
Läs mer om Lars Bjönni Andersson
nr 1276 6237
Lars Bjönni Andersson
(1940-2011), Sverige
Oljemålning, Skärgård. Signerad. Olja på pannå, 16,5x21,5 cm
Lars Bjönni Andersson, svensk målare och musiker född 1940 i Göteborg, död 2011.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 september 2019 |
- Konstnär/Designer
Lars Bjönni Andersson
Lars Bjönni Andersson, svensk mÃ¥lare och musiker född 1940 i Göteborg, död 2011.Läs mer om Lars Bjönni Andersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lars bjönni andersson olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skärgård skärgårdsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:13 -
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:20 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:04 -
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:12 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:43